Одним із найважливіших елементів металопластикових вікон та дверей є склопакет. Від його шумоізоляційних та теплоізоляційних характеристик залежить якість усієї конструкції.
На склопакет доводиться до 85% площі готового вікна. Властивості пластикових вікон багато в чому визначаються тим, яке скло в них використовується. Грамотний вибір склопакета допоможе зберегти тепло приміщення, захиститися від сонячної спеки і вуличного шуму, реалізувати дизайнерські задумки і забезпечити надійний рівень безпеки.
Склопакети бувають одно, двокамерними Крім того, вони можуть мати різну форму, площу, товщину. Для виготовлення склопакетів використовується різноманітне скло залежно від потреб замовника.

Конструкція склопакетів:

А – двокамерний – складається з трьох листів скла, які утворюють дві повітряні камери;
Б – однокамерний – складається з двох листів скла, які утворюють одну повітряну камеру;
1 - скло;
2 - повітряна камера;
3 - дистанційна рамка (алюмінієва, пластикова або гнучка);
4 - абсорбент (поглинач вологи);
5 - первинна герметизація;
6 - вторинна герметизація;

 

Частіше за все всередині склопакету знаходиться звичайне висушене повітря, однак для покращення теплоізоляційних характеристик для заскління котеджів та приміщень з індивідуальним опаленням можуть застосовуватись газ – аргон

Аргон (інертний газ) – має більшу в'язкість у порівнянні з повітрям, а значить його частки повільніше рухаються між склом й повільніше передається тепло від внутрішнього скла до зовнішнього.

В аргону менша теплоємність і теплопровідність, і тому він відбирає менше тепла у внутрішнього скла.

Аргон більш ефективний у склопакеті з енергозберігаючим склом. Теплоізоляція склопакета 4-16-4і підвищується на 11% при заповненні його аргоном у порівнянні із заповненням повітрям. Однокамерний же склопакет без енергозберігаючого скла при заповненні його аргоном стане тепліше лише на 5-6%.

 

 

 

 

 

 

Склопакети класифікують за кількістю камер - однокамерні, двокамерні, шириною (товщиною) в мм - 24, 32, 36, 42, 44 і більше, типами скла, яке застосовується: звичайне (частіше за все товщиною 4мм) та І скло – з низько емісійним покриттям, що дозволяє суттєво підвищити головну характеристику склопакету - коефіцієнт опору теплопередачі – властивість зберігати тепло і не впускати холод. В таблиці для прикладу наведені коефіцієнти опору теплопередачі для стандартних склопакетів товщиною 24 міліметри (чим вище значення коефіцієнту R тим краща теплоізоляція ваших приміщень).

 

Склопакети зі шпросами

У приміщеннях, де необхідно підкреслити індивідуальність і реалізувати дизайнерські ідеї Замовника, застосовуються склопакети, декоровані внутрішньою розкладкою (шпросами). Виготовляємо склопакети із шпросами: білі, коричневі, ламіновані


Шпроси можуть бути внутрішніми та накладними